UncategorizedSamarbejdsaftale med KLINIK

October 25, 20200
🦈 Søllerød Svømmeklub indgår samarbejdsaftale med KLINIK 🦈
KLINIK opererer indenfor fysioterapi og osteopati, og behandlerne – primært Jon Christensen og Eivind Møller – vil være i løbende dialog med trænerteamet for bl.a. klubbens konkurrencehold, så evt. behandling og træning kan koordineres.
KLINIKs mantra er “Vi behandler dig bedre”, og det vil vi i Søllerød Svømmeklub også forsøge bl.a. med dette samarbejde. Vi tror på, at KLINIK har de rigtige kompetencer til at holde vores svømmere skadesfri.
Er du interesseret i at høre mere om aftalen, kan du få mere information ved at skrive til klubbens kontor på kontor@sollerodsvom.dk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WOULD YOU LIKE TO JOIN OUR CLUB?

SØLLEØD SVØMMEKLUB

Vi vil gennem svømning bevare og fremme medlemmernes sundhed og velvære ved i et positivt, inspirerende og lærerigt miljø at tilbyde svømmeaktiviteter for alle aldre og på alle niveauer.

Aktiviteterne skal bidrage til at styrke medlemmernes fysiske og psykiske robusthed, selvværd og selvstændighed, og medlemmerne skal se tilbage på svømningen som en god tid, der bidrog positivt til deres videre færd i livet.